מרטנס דף הבית
Mertens > שווה קריאה > איך לכתוב קורות חיים שיקפיצו לכם את הסיכויים להתקבל למשרה הנחשקת?

איך לכתוב קורות חיים שיקפיצו לכם את הסיכויים להתקבל למשרה הנחשקת?

שמים סוף לשאלות!

קורות החיים הינו מסמך חשוב ביותר בכל תהליך חיפוש העבודה, כך זה היה מאז ומתמיד. הם מהווים את הרושם הראשוני של המעסיק הפוטנציאלי שלכם, ולכן חשוב להשקיע בכתיבתם מחשבה וזמן בכתיבה יצירתית ואפקטיבית, ולהקפיד על מספר קריטריונים בסיסיים שישקפו את מי שאתם וידגישו את הכישורים שלכם על פני מועמדים אחרים. בעידן הטכנולוגיה המתקדמת, ההתמודדות בכתיבת ועיצוב קורות חיים הפכה למשימה מאתגרת יותר מאי פעם והצורך לבלוט בין יתר המועמדים משחק תפקיד מרכזי. ביקשנו מהמומחים שלנו לענות על השאלות החמות בתחום ולהעניק טיפים ודגשים לכתיבת קורות חיים מקצועיים, שיעשו את העבודה:

חוקי ברזל:

  • השתמשו במילות מפתח רלוונטיות: אחד הדברים החשובים ביותר בקורות חיים הוא שימוש במילות מפתח רלוונטיות לתחום העיסוק שלכם. מילות המפתח הללו יעזרו למעסיק הפוטנציאלי למצוא את קורות החיים שלכם בקלות, וגם יסייעו לכם לבלוט מעל המתחרים על התפקיד. כדי למצוא מילות מפתח רלוונטיות, תוכלו להיעזר באתרי עבודה, בפורומים מקצועיים ובאתרי חדשות בתחום העיסוק שלכם.
  • האם לשים תמונה? התשובה הקצרה היא לא. קורות חיים הם מסמך פורמלי, והתמונה היא פרט ויזואלי העשוי ליצור הטעייה. המעסיק הפוטנציאלי אמור להתמקד ביכולות ובכישורים שלכם, ולא במראה שלכם.
  • הוסיפו היפר קישורים: היפר קישורים הם דרך מצוינת להוסיף עוד מידע על עצמכם ולאפשר למעסיק הפוטנציאלי להכיר אתכם טוב יותר ולהתעמק בכם, במידה ויחשוק בכך. תוכלו להוסיף היפר קישורים לפרופיל LinkedIn, לפורטפוליו, לפרויקטים שעבדתם עליהם או לכל מקור אחר שבו תוכלו להציג את היכולות שלכם.
  • הקפידו על כתיבה ממוקדת ורלוונטיות: הכתיבה בקורות החיים צריכה להיות ממוקדת ומובנת. השתמשו בשפה עניינית והימנעו מניסוחים מעורפלים או ממושכים מדי. חשוב לוודא שקורות החיים שלכם רלוונטיים למשרה שבה אתם מעוניינים. התמקדו בפרטים הרלוונטיים למשרה, והשמיטו מידע שאינו רלוונטי.
  • התייחסו גם לעיצוב עיצוב: קורות החיים שלכם צריכים להיות מעוצבים בצורה נקייה ומקצועית. השתמשו בפורמט אחיד ושימרו על עקביות בכל הקשור לגודל הגופן, לסגנון הכתיבה ולמרווחים.

איך מסדרים את קורות החיים?

הסדר הכרונולוגי הוא הסדר הנפוץ ביותר לקורות חיים. בסדר זה, תתחילו מהניסיון העדכני ביותר שלכם ותמשיכו לאחור. אם יש לכם ניסיון רב, תוכלו לחלק את קורות החיים לפרקים לפי תחומים או לפי תאריכים.

טיפים נוספים:

  • הקפידו לקרוא בעיון את קורות החיים שלכם לפני שאתם שולחים אותם.
  • בקשו ממישהו אחר לקרוא את קורות החיים שלכם ולתת לכם משוב.
  • עדכנו את קורות החיים שלכם באופן קבוע, בהתאם לניסיון ולכישורים החדשים שלכם.

כתיבת קורות חיים היא אמנם משימה לא פשוטה, אך היא הכרחית למי שמעוניין להתקבל לעבודה. הקפידו על הטיפים שצוינו במאמר זה, ותגדילו את סיכויי ההצלחה בתהליך חיפוש העבודה.  והכי חשוב שיהיה בהצלחה!

רוצים לדעת יותר? להיחשף לטיפים, משרות והזדמנויות שוות לקריירה בעולם הטכנולוגי? עקבו אחרי העמודים שלנו בלינקדאין, אינסטגרם ובפייסבוק.