מרטנס דף הבית
Mertens > שווה קריאה > ראיון טלפוני: 10 טיפים מנצחים שיעזרו לכם להרשים את המגייס/ת

ראיון טלפוני: 10 טיפים מנצחים שיעזרו לכם להרשים את המגייס/ת

ראיון טלפוני הוא השלב הראשון בתהליך הגיוס, והוא הפך בשנים האחרונות לטרנד פופולרי במיוחד בקרב חברות מגייסות. הסיבה לכך היא שזאת דרך יעילה ומשתלמת עבור המעסיקים לקבל מושג ראשוני על המועמדים, מבלי להשקיע מזמנם של שני בצדדים בתחילת הדרך. יש לכך גם יתרון עבור המועמדים, שיכולים להתראיין מכל מקום ובזמן שנוח להם. מאחר והוא כמו ״דייט ראשון״ ונחשב לריאיון בו נקבע הרושם הראשוני עליכם, חשוב להתכונן לקראתו ולהגיע מוכנים. ממש לשם כך, המומחים שלנו כאן בכדי לעזור לכם להתכונן לראיון הטלפוני ולבלוט מעל המתחרים

לפני שנתכנון לריאיון החשוב, נתמקד תחילה בכמה מהיתרונות של ראיון טלפוני:

 • יעיל ומשתלם: ראיון טלפוני יכול להיערך בזמן קצר יחסית, ודורש פחות משאבים מראיון פנים אל פנים. גם עבור המרואיין זה נוח יותר, קצר וממוקד.
 • נוח: מועמדים יכולים להתראיין מכל מקום, גם אם הם לא גרים באזור בו נמצאת החברה.
 • אפשרות להערכה ראשונית: ראיון טלפוני יכול לתת למגייס/ת מושג ראשוני על המועמדים, כולל היכולות שלהם, הניסיון שלהם והתאמתם לתפקיד. הראיון בעצם מהווה ישור קו ראשוני על מהות התפקיד, עבור שני הצדדים.

 

חשוב לזכור שראיון טלפוני הוא רק השלב הראשון בתהליך הגיוס, ולכן, אם אתם רוצים להרשים את המגייס/ת ולהתקדם לשלב הבא, חשוב להתכונן היטב לראיון ולעקוב אחר הטיפים שצוינו במאמר זה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתכונן לראיון טלפוני ולבלוט מעל המתחרים:

 1. בדקו את המידע על החברה והתפקיד- הקדישו זמן כדי לחקור על החברה וללמוד על התפקיד שאליו אתם מתראיינים. זה יעזור לכם להראות למגייס/ת שאתם מתעניינים בתפקיד ומוכנים לעבוד בחברה. תדאגו להביע את הידע שצברתם על החברה במהלך הראיון, תוכלו גם לשאול שאלות שמראות התעניינות מצדכם על החברה והתפקיד.
 2. תרגלו תשובות לשאלות נפוצות- חשוב להתאמן על תשובות לשאלות נפוצות שעשויות להישאל בראיון טלפוני. אתם יכולים למצוא את השאלות הללו באינטרנט או לבקש ממישהו שיעזור לכם להתאמן.
 3. התארגנו פיזית וטכנולוגית- הקפידו להיות מוכנים לראיון מבחינה פיזית וטכנולוגית. זה אומר להיות במקום שקט שבו לא יפריעו לכם, לוודא שהטלפון/ המחשב הנייד שלכם טעון ויש לכם חיבור אינטרנט יציב. דבר זה קריטי גם לאופן שהראיון יתקיים, בצורה נוחה ונעימה, וגם על האופן בו תתפסו בפני המראיין, כמשקיענים שמעוניינים בתפקיד ומביעים זאת, גם כך.
 4. הגיעו בזמן- הקפידו להגיע לראיון בזמן. זה מראה למגייס/ת שאתם מקצועיים ומסורים.
 5. היו נחמדים ומנומסים-הקפידו לדבר בנימוס, באדיבות ובביטחון עצמי. זה יעזור לכם להותיר רושם חיובי על המגייס/ת.
 6. היו עצמכם- זה טיפ שרלוונטי כמעט לכל מצב בחיים והוא כנראה החשוב ביותר- פשוט להיות עצמכם. המגייס/ת רוצה להכיר אתכם כמו שאתם באמת וזאת הדרך הטבעית והאותנטית להרשים.
 7. דברו בהתלהבות- הראיון הטלפוני הוא הזדמנות להראות למגייס/ת שאתם מתעניינים בתפקיד ובחברה. דברו בהתלהבות על החברה, על המוצר או על התפקיד.
 8. הדגישו את הניסיון והידע שלכם- הראיונות הטלפוניים לרוב קצרים יותר מראיונות פנים אל פנים, ולכן חשוב להדגיש את הניסיון והידע שלכם באופן תמציתי וממוקד.

שאלו שאלות-  הראיון הטלפוני הוא גם הזדמנות עבורכם לשאול שאלות על החברה, על התפקיד ועל הצוות. זה מראה למגייס/ת שאתם מעוניינים בתפקיד ואתם רוצים ללמוד עוד על החברה.

 1. היו כנים- כנות במצבים כאלה מקנה לכם נקודות זכות. אם אתם לא יודעים משהו, אל תתביישו להודות. זה בסדר להגיד למגייס/ת שאתם לא יודעים, אבל חשוב להראות שאתם מוכנים ללמוד.
 2. עוד כמה דגשים על נימוסי שיחה בריאיון- הקפידו להקשיב היטב לשאלות המגייס/ת, הקפידו לענות על השאלות בצורה עניינית וממוקדת, הקפידו להשתמש בשפה עניינית ומקצועית, הקפידו לסיים את הראיון בברכה.

ראיון טלפוני הינה הזדמנות חשובה ומצוינת להרשים את המגייס/ת ולהתקדם לשלב הבא בתהליך הגיוס. אם תתכוננו היטב ותעקבו אחר הטיפים של המומחים שלנו, סיכויי ההצלחה שלכם להמשיך לשלב הבא בתהליך הגיוס יגדלו משמעותית. בהצלחה!

רוצים לדעת יותר? להיחשף לטיפים, משרות והזדמנויות שוות לקריירה בעולם הטכנולוגי? עקבו אחרי העמודים שלנו בלינקדאין, אינסטגרם ובפייסבוק.